Laurelin Paige “Grzeszny zdobywca” czyli czas na gorącą serie

Rzadko kiedy zdarza mi się sięgać po książki z nurtu romansów. Zawsze sceptycznie podchodziłam do tego typu powieści, ponieważ kojarzyły mi się z harlequinami niskich lotów. Do przeczytania książki Grzeszny zdobywca z księgarni taniaksiazka.pl autorstwa Laurelin Paige, namówiła mnie przyjaciółka. Długo się opierałam, ale w końcu się zdecydowałam i naprawdę nie żałuję. Nie jest to może wybitna literatura, ale warto zapoznać się z twórczością tej autorki, gdyż powieść naprawdę wciąga. Przeczytałam ją naprawdę szybko, bo podczas jednego wieczora, a to na pewno o czymś świadczy.

Małżeństwo tylko dla zysku?

Książka ma kilku ważnych bohaterów. Przede wszystkim są to założyciele jednej z firm – Donovan Kincaid oraz Weston King. Pierwszy z nich dowiaduje się, że w innej liczącej się na rynku firmie dochodzi do zmiany władzy. Ojciec przekazuje córce firmę, ale pod warunkiem, że ta wyjdzie za mąż. Donovan postanawia więc uknuć spisek i zrobić wszystko, aby jeden z nich ożenił się z dziewczyną. Oczywiście nie decyduje się na to sam, ale proponuje taki układ Westonowi. Stawia go przed faktem dokonanym. Mężczyzna na początku się opiera, ale kiedy poznaje Elizabeth, zmienia zdanie. Kobieta po prostu wpada mu w oko. Czy dojdzie między nimi do małżeństwa? Czy połączy ich tylko układ? A może prawdziwa miłość? Nie chcę zdradzać dalszej fabuły, dlatego odpowiedzi na te pytania polecam poszukać w książce. Zachęcam, bo naprawdę warto.

Dobry erotyk?

Muszę przyznać, że Laurelin Paige nie wychodzi z formy. Znam jej inne książki i uważam, że ta najnowsza nie odstaje od nich w żadnym calu. Fabuła jest niezwykle dobrze przemyślana. Autorka serwuje nam wiele intryg, gierek, kłamstw i sekretów, a to wszystko okraszone jest seksualnością w najlepszym wydaniu. Mimo iż jest to książka z tak zwanego nurtu “dirty”, to na pewno nie wzbudzi ona w nas niesmaku. Książka napisana jest prostym i zrozumiałym językiem. Bohaterowie natomiast wykreowani są bardzo dokładnie, zadbano tu o każdy szczegół. Ich charaktery są bardzo wyraziste, pełne wielu, często sprzecznych cech. Bardzo podobało mi się to, iż autorka pisała książkę zarówno z perspektywy Elizabeth, jak i ze strony Westona. Można było dzięki temu przyjrzeć się im dokładnie, przekonać się, jaki mają pogląd na sytuację oraz jakie emocje nimi targają. Emocje, to coś, czego z pewnością w tej książce nie zabraknie. Zachęcam do sięgnięcia po książkę. Warto dać się porwać tej niesamowitej historii, którą można przeżyć jedynie w książce. Bo czy naprawdę takie rzeczy się zdarzają? 

Biznes zdjęcie od pvproductions - pl.freepik.com